Láska je krutá 4.

27. září 2007 v 17:31 | Lucka Čmolíková |  Příběhy
Kapitola 8
Byla jsem doma už třetí den, ale nálada se mi nelepšila. Stále častěji jsem byla myšlenkami jinde, takže když se mě chtěl někdo na něco zeptat, musel svou otázku opakovat. Chodila jsem jako tělo bez duše, z ničeho jsem se nedokázala radovat a téměř vůbec jsem nevycházela ven.
***
Patrick jen zalapal po dechu a snažil se získat zpět sebekontrolu, což se mu vzhledem k okolnostem moc nedařilo. Tím, kdo právě vešel s velkou bílou obálkou, totiž byla jeho první velká láska - Brenda. Vypadala pořád stejně, nijak se za ta léta nezměnila. Paddy si najednou uvědomil, že už k ní vůbec nic necítí. Od jejich rozchodu by ji za každé situace bral jako kamarádku, ale nyní, když ji viděl, jak si se zlomyslným úsměvem prohlíží adresu - samozřejmě sídlo East Grove - nemohl už to ve svém úkrytu vydržet.
Vystoupil zpoza dveří a potichu došel až k okénku, kde stála Brenda zády k němu. Právě když chtěla podat dopis k odeslání, vytrhl jí ho z rukou a ledovým hlasem pronesl:
"Tak to už by stačilo, nemyslíš?"
V ten moment by se v ní krve nedořezal.
"Já, já, já jen…, víš, no, …" zakoktala se.
Patrick jen nevěřícně zavrtěl hlavou.
"To by mě ani ve snu nenapadlo, že jsi taková. Skoro jsi zničila někoho, koho miluju víc, než svůj život. Víš, že se Lucy kvůli tvým dopisům málem zabila? Tohle bych čekal nanejvýš tak od nějaké hysterky, ale od tebe? Už o tobě nechci nikdy slyšet, zmiz nám ze životů a dej nám pokoj!"
S těmi slovy se otočil a odcházel, nechávajíc za sebou svou někdejší lásku, o kterou se nyní pokoušely mrákoty. Jakmile se za ním zavřely dveře a on se ocitl na ulici, měl už na mysli jen jednu jedinou věc - získat zpět svou Lucy.
***
Seděla jsem v kuchyni se svou kamarádkou Evy, upíjela horkou kávu a nepřítomně zírala před sebe.
"Nechceš mi už konečně říct, co se stalo?" zeptala se mě starostlivě.
Chvíli jsem mlčela, ale když mě pobídla podruhé, všechno jsem jí od začátku vyklopila.
"Tak to je docela drsný," řekla pak tiše. "A tos už fakt neměla jinou možnost, než zdrhnout?"
"Věř mi, Evy, tohle bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Vždyť já…" nestačila jsem dopovědět, když vtom zazvonil telefon.
"Můžeš to, prosím tě, zvednout? Já nemám na nikoho náladu," požádala jsem Evy.
Chvíli mlčky poslouchala, pak zakryla sluchátko rukou a zašeptala:
"Volá Patrick. Chce s tebou mluvit!"
Ve mně se všechno sevřelo. Jak je možné, že volá? Kdo mu dal číslo? Zavrtěla jsem hlavou a naznačila tak Evy, aby mu řekla, že tu nejsem.
"Není jí dobře. Můžu něco vyřídit?"
Sledovala jsem, jak přikývla a poté zavěsila.
"Tak co?" zajímala jsem se snad až příliš dychtivě.
"Nic, vůbec nic," pokrčila rameny.
Mé vzrušení rázem pohaslo. Těžce jsem se zvedla a odešla vedle do pokoje. Bylo mi všechno tak líto.
***
Jen co Patrick položil telefon, bylo mu jasné, že se Lucy nechala zapřít. Tohle nikam nevedlo. Nechtěl to skončit. Marně se snažil najít klíč ke všem záhadám, které by mu objasnily pravou příčinu tohoto nesmyslného sporu.
Dlouho se nerozmýšlel, nikomu nic moc neřekl, nasedl na první letadlo a za necelé dvě hodiny už vystupoval v Praze na Ruzyni. Bylo to dost riskantní, jelikož se mu podařilo zmizet bez bodyguardů a teď tu byl sám a nevěděl kam jít. V kapse uchovával jako nejcennější poklad Lucyinu adresu, kterou se mu podařilo - stejně jako telefonní číslo - vymámit od Rose. Dlouhé vlasy spletl do copu a zastrčil pod bundu, u níž ještě ohrnul límec. Pak si z letištní haly zavolal taxi.
Sledoval dešťové kapky stékající po skle auta a vzpomínal, jak vždycky s Lucy sedávali vzadu v autobusu, hlavy u sebe, zabráni do tichého rozhovoru. Teď se na sedadle choulil sám a snažil se zmírnit svůj strach z následujících událostí. Jen o jednu věc doopravdy stál. Získat ji zpět. Nedovedl si bez ní představit už ani den. Byl připravený i na to nejhorší, ale ve skrytu duše doufal v pravý opak.
***
Evy nakonec vůbec nelhala. Bylo mi opravdu mizerně. Cítila jsem se strašně unavená a malátná. Skoro jsem nespala. Pořád mě pronásledovaly vzpomínky na všechno, co jsem v posledních měsících prožila. V jednu chvíli jsem pochybovala, zda to opravdu všechno nešlo vyřešit nějak jinak, ale vzápětí jsem se zas ubezpečovala, že jiné řešení prostě nebylo. Evy byla celou dobu se mnou a já jí za to byla ohromně vděčná.
***
Patrick byl na místě. Konečně stál před jednopatrovým domkem a sbíral odvahu. Adrenalin v krvi závratně stoupal a ve spáncích mu bušilo. Zavřel oči a několikrát za sebou se nadechl. Pak se odhodlal a stiskl zvonek. Otevřít mu přišla blonďatá dívka, patrně Lucyina kamarádka, se kterou už měl tu čest mluvit po telefonu.
"Ahoj, ty jsi Evy?"
"Přesně tak. Konečně jsi tady, Patricku."
"Proč? Stalo se něco? Kde je Lucy?" začal Patrick mírně panikařit.
"Uklidni se, Lucy spí. Běž za ní. Je celá zoufalá. Bála jsem se, že se mi tu složí."
Patrick je mlčky přikývl, stiskl jí ruku, prosmykl se kolem ní a potichu vklouzl do pokoje, kde spala Lucy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kellík kellík | 27. září 2007 v 18:51 | Reagovat

no konečně sem se už nemohla dočkat dalšího dílu.no teda to bych nečekala že to bude Brenda myslela jsem že to bude Lenny.už se těším na další díl!=)

2 Mia Mia | 27. září 2007 v 19:33 | Reagovat

hm, tak teda Brenda, kto by to bol povedal... no a zase v tom najlepsom koniec...Budu spolu? Chcem pokracovanieeeeeeee!!!

( Asi zacinam byt zavisla ;-), nie, ja uz som!

3 nadine nadine | E-mail | 27. září 2007 v 21:32 | Reagovat

to mia a kellik:jo ja ten pribeh taky mam rada jen je skoda ze uz nas ceka posledni dil.ale jak jsem se dozvedela tak uz se pracuje na novem pribehu.

4 Nicol Nicol | 27. září 2007 v 23:41 | Reagovat

poslední?

5 Moňa Moňa | 28. září 2007 v 0:37 | Reagovat

jaj taky jsem v šoku že to byla Brenda, jsem si taky myslela že to bude Lenny, taky jsem hrozně nedočkavá jak to dopadne a bude další příběh?tak to je super už se těším

6 Libča Libča | E-mail | 28. září 2007 v 18:30 | Reagovat

teda to ej taková nádhera....fakticky sem se dotoho děsně vžila,při čtení mnou probíhaly smíšené pocity vůbec jsme se nemohla odtrhnout to je fakt skvělé honem rychle další díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama